100. YILDA COŞKUYLA, GURURLA!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli tören ve etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Program Belediye Düğün salonu arkasında bulunan Bayram yerinde düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. İlçe Kaymakamımız Gökay İÇEN ve Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Dazkırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü M. Uğur KARACOŞKUN günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Ahmet Zübeyde Turba Anadolu Lisesi Müzik öğretmeni Kamile Özge TUNCER tarafından hazırlanan öğrenci korosunun gösterileri sunuldu. Dazkırı AİHL öğrencileri tarafından hazırlanan Vatan Marşı eşliğinde gösteriler yapıldı. Dazkırı Ahmet Zübeyde Turba Anadolu Lisesi öğrencisi Kübra KIPIR “Bir gemi yanaştı” adlı şiirini okudu. Dazkırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi sunuldu. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Semih EMER “19 mayıs” adlı şiirini okudu. Ahmet Zübeyde Turba Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan gösteri izlendi.

İlçemizdeki okullar arası futsal, basketbol, voleybol, gençlik koşusu ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize, İlçe Kaymakamımız Gökay İÇEN, Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN, İlçe Jandarma Komutanı J.Tğm Hüseyin ÖZDOĞAN, İlçe Emniyet Amiri Gökmen GÜL, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü UĞU KARACOŞKUN ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet KÜÇÜK tarafından ödülleri verildi.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün hazırlamış olduğu Tekvando gösterilerinin sunulmasının ardından program sona erdi.

HABER YORUMLARI

Bu Habere Eklenmiş Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yaz