12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’ u anma programı Dazkırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Alkim Konferans Salonunda düzenlendi.

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’ u anma programına İlçe Kaymakamımız Gökay İÇEN, Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN, Kurum Amirleri, Siyasi Parti Yöneticileri, Öğretmenler ve Öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Program, Mustafa Kemal ATATÜRK ve Aziz Şehitlerimiz adına saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Halkımızın sesi ile Mehmet Akif ERSOY hakkında röportaj videosu izlendi. Günün anlam ve önemini belirten konuşma, Dazkırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ertuğrul GÖLCÜ tarafından yapıldı. İstiklal Marşımızın okunması yarışmasında ilçe birincisi öğrencimiz Yüreğil Koralkim Okulundan Ahsen Sultan CEYHAN İstiklal Marşımızı okudu. İlçemizde düzenlenen İstiklal Marşımızı en güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildikten sonra İlçe Kaymakamımız Gökay İÇEN günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Ardından Mehmet Akif ERSOY konulu video gösterimi yapıldı. ‘İstiklalin Hikayesi’ konulu tiyatro gösteriminin ardından program sona erdi.

HABER YORUMLARI

Bu Habere Eklenmiş Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum YazHABERLER