19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN
 
 
19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde çeşitli tören ve etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

İlk tören Atatürk Anıtına çelenk sunmayla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kutlama programına geçildi. Kutlama programı Belediye Düğün salonu arkasında bulunan Bayram yerinde düzenlendi. Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. İlçe Kaymakamımız Mehmet KEKLİK ve Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Dazkırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü M. Uğur KARACOŞKUN günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi sunuldu. Dazkırı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı gösterinin ardından Ahmet Zübeyde Turba Anadolu Lisesi öğrencilerinden Kübra AKÇAY “Bir Gemi Yanaştı Samsun’a Sabaha Karşı ” adlı şiirini seslendirdi. Ahmet Zübeyde Turba Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu Dans gösterisi ve Dazkırı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu Halk Oyunu gösterileri sunuldu. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Umut TEZCAN “Yıl 1919”isimli şiirini okudu.

İlçemizdeki okullar arası kompozisyon, futbol, voleybol, gençlik koşusu ve diğer yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize, İlçe Kaymakamımız Mehmet KEKLİK, Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN ve İlçe Jandarma Komutanımız Fedat KAZMA tarafından ödülleri verildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün hazırlamış olduğu Tekvando, Güreş ve Jimnastik gösterileri sunulmasının ardından program sona erdi.
 
19.5.2018 13:47:01
299 Görüntüleme
 
Fotoğraflar
 
DİĞER BAŞLIKLAR
 
Dazkırı Belediyesi 2. Altın Ödüllü Rahvan At Yarışları
Osmanlı Süvari askerlerinin kullandığı atların yetiştiği; çok fazla at bulunmasından dolayı da tarihte verilen BOLATLI isminden de anlaşılacağı üzere bu toprakların bir simgesi de atlardır.
 
RAMAZAN AYI ÖNCESİ KÖY ZİYARETLERİ AKARCA-BOZAN
RAMAZAN AYI ÖNCESİ KÖY ZİYARETLERİ AKARCA-BOZAN
 
BELEDİYE BAŞKANIMIZA ZİYARET
İlçemizde doğup 8 yaşında iken İzmir’e yerleşen, 42 yıl gibi uzun bir süre memleketini gelemeyen,
 
 
Tüm Hakları Saklıdır.
DAZKIRI BELEDİYESİ
BAŞKAN
Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'a Mesaj
KURUMSAL
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Etik Komisyon
Eski Başkanlar
Müdürlükler
E-BELEDİYE
Online Ödeme
Bölge Değerleri
İnşaat Maliyet Bedelleri
DAZKIRI
Giriş
Genel Tanıtım
Kuruluş
Tarihçe
Coğrafya
Ulaşım
Copyright © 2015 Dazkırı Belediyesi | dazkiri@dazkiri.bel.tr | www.dazkiri.bel.tr
Tasarım , Programlama : Bilgi İşlem Birimi 126