ADALET PARKIMIZIN VE FESTİVALİMİZİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ
 
 
İç Anadolu Belediyeler Birliği, Yenimahalle Belediyesi, Odunpazarı belediyesi ve belediyemizce yapılmış olan Adalet Parkımız ve festivalimizin açılışı 27.07.2018 tarihinde gerçekleştirildi.

Saat 16:00’da protokolün, Dazkırı’lı Hemşehrilerimizin, Sünnet çocukları ve ailelerinin, Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Mehteran Takımı ve Erkek Bando Takımının, Bekilli Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin, Ülkemizin dört bir yanından gelen bisiklet sevdalılarının, atlıların ve misafirlerimizin belediyemiz önünden kortej yürüyüşü ile programımıza geçildi. Yürüyüş sonrasında festival alanına geçilerek Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Mehteran Takımı gösterilerini sunmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile açılış programımız başladı. Açılış konuşmasında Belediye Başkanımız Sayın İsmail TAYLAN; “Sayın Milletvekillerim, Belediye Başkanlarım, iç Anadolu Belediyeler Birliği Genel Sekreteri, İlçemiz Protokolü, Siyasi Partilerimizin İl ve İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, değerli Muhtarlarım, basınımızın güzide mensupları, ilçemizde bugün ağırladığımız kıymetli misafirler ve sevgili hemşerilerim…

Bölgemizin en büyük yaşam alanı olan Adalet Parkımızın ve 3 yıldır sünnet şöleni olarak yaptığımız bu yıl kapsamını genişleterek Halı, Kilim ve Haşhaş Festivaline dönüştürdüğümüz sosyal ve kültürel etkinliğimizin açılış törenine hepiniz hoş geldiniz.

Dazkırı’lı hemşehrilerim bilir Ahmet Hocamız vardı rahmetli Ahmet DEMİRAĞ Dazkırı halı kiliminin bütün dünyada tanınmasını sağlayan Dazkırı’ nın yetiştirdiği güzel insanlardan. Bizim çocukluğumuzda özel günlerde düğünlerde, nişanlarda konuşmasına başlarken Dazkırı’mız tarihi günlerinden birini yaşıyor derdi hep. Rahmetlinin bu sözleri bugüne de çok yakışıyor. Bu gün Dazkırı’mız gerçekten tarihi günlerinden birini yaşıyor deyip sözlerime başlıyorum.

Dazkırı Belediyesi olarak 4 yılı aşkın süredir güzel ilçemize hizmet etmeye daha da güzelleştirmeye çalışıyoruz. Altyapıdan üst yapıya, eğitim öğretimden sosyal ve kültürel faaliyetlere, istihdamdan yaşam alanlarına kadar ilçemizde eksik olan ne var ise bunları tespit ediyor, bu eksiklerin giderilmesi için projeler üretiyor ve bu projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bugün de ilçemizde çok büyük eksikliği bulunan, yürüyüş yollarından bisiklet yollarına, spor sahalarından, kafeteryasına kadar bütün herkese hitap eden bölgemizin en büyük yaşam alanını hizmetinize sunarak ve içinde birçok sosyal ve kültürel faaliyetlerin bulunduğu vatandaşlarımızın bir biri ile kaynaşmasına ve ilçemizin tanıtımına vesile olacak Halı, Kilim ve Haşhaş Festivalini başlatarak 2 büyük eksikliğimizi gidermiş olacağız.

Bugün hizmetinize sunduğumuz Adalet Parkımızın yeri 25 parselin bulunduğu konut alanındaydı. Hatta ortasından bir parsel satılmış kaderine terk edilmiş halde bulunmakta idi. Bu alanı iş imkanlarının artmasıyla, konutların artması ilçemizin göç almasıyla gelişen ve büyüyen ilçemizde gelecekte sosyal yaşam sıkıntılarını ortaya çıkaracağını düşünerek Belediye Meclisimize yeşil alana dönüştürülmesi önerisini sundum. Belediye Meclisimizin kabulü ile ortasından satılan parselin bedelini ödeyerek kamulaştırdık.

Bu işlemlerin yapılması ile belli bir aşama kaydetmiş bulunmaktaydık. Fakat bu alanın yapılabilmesi için çok ciddi bütçeler gerekiyordu. Belediyemizin üyesi bulunduğu, benim de encümen üyesi olarak görev yaptığım İç Anadolu Belediyeler Birliğinin encümen toplantısında Birlik Başkanımız ve aynı zamanda Yenimahalle Belediye Başkanımız Sayın Fethi YAŞAR’a,birlikte encümen üyesi olarak görev yaptığımız kardeş belediyemiz Odunpazarı Belediye Başkanımız Sayın Kazım KURT’a, Çorum Oğuzlar Belediye Başkanımız Sayın Orhan ATEŞ’e ve Aksaray Taşpınar Belediye Başkanımız Sayın Cihan YÜKSEL’e ilçemize bir yaşam alanı yapılmasıyla ilgili projemi anlattım. O gün Başkanlarımızın projemize olumlu bakmaları beni çok mutlu etti. Daha sonra İç Anadolu Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Salim ÇORUK ile protokol hazırlıklarını tamamladık.

Birlik Başkanımız Sayın Fethi YAŞAR ile birlikte protokolü imzaladığımız gün Sayın Başkanımızın birlik bütçesinin yetmediği yerde Yenimahalle belediyesi olarak da destek oluruz demesi ile mutluluğum bir kat daha arttı. Ertesi gün Ankara dönüşünde Eskişehir de Kardeş Belediyemiz Odunpazarı Belediye Başkanımız Sayın Kazım KURT’u ziyaretimde projemiz hakkında kendisine bilgi verdim. Kendisinin de projemizin çok güzel olduğunu ve kardeş belediye olarak da ne gerekiyorsa yapacaklarını belirtmesi üzerine mutluluğum tarifsiz hale geldi.

Bütün bu anlattıklarım ve adalet parkımızın yapımına başlanılıp tamamlanması 16 aylık süreci kapsadı.

Ben bu sürecin başlayıp bugünlere ulaşmamızda desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Belediye Başkanlarımız, Fethi YAŞAR, Kazım KURT, Cihan YÜKSEL ve Orhan ATEŞ’ e İç Anadolu Belediyeler Birliğimiz Genel Sekreteri Salim ÇORUK’a İlçemizdeki hemen hemen bütün etkinliklerimizde bizi yalnız bırakmayan Afyonkarahisar Millet vekilimiz ve T.B.M.M. Başkanlık Divanı Üyesi Burcu KÖKSAL’a, Denizli Millet Vekilimiz ve C.H.P. Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer KARACA’ya, Bozkurt Belediye Başkanımız Birsen ÇELİK’ e , Evciler Belediye Başkanımız Saim ÖZER’e ve ayrıca bugünkü açılışlarımızı renklendiren Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Mehteran Takımı Ekibii ile Erkek Bando Takımı Ekibine, Bekilli Belediyesi Halk oyunları ekibi üyelerine ve onların aramızda olmasını sağlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem ÇERÇİOĞLU ile Bekilli Belediye Başkanımız Mustafa BAŞKAFA’ ya, Aydın Büyükşehir Belediyesi Kültür işleri Daire Başkanı Dazkırı’lı hemşehrimiz Abdurrahman ARSLAN’a , ülkemizin dört bir yanından gelen bisiklet sevdalılarına, gece gündüz cumartesi pazar demeden mesai kavramı olmadan çalışan belediyemiz emekçilerine ve her zaman bizimle olan, yaptığımız bütün projelerde tam destek veren, bizim gücümüzün kaynağı olan siz sevgili hemşehrilerime çok çok teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum...” dedi.

Yenimahalle Belediye Başkanı ve İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı Sayın Fethi YAŞAR,konuşmasını gerçekleştirdikten sonra Başkanımız İsmail TAYLAN Sayın Fethi Yaşar’a ve İç Anadolu Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Salim ÇORUK’a plaketlerini takdim etti. Odunpazarı Belediye Başkanı Sayın Kazım KURT’un konuşmasının ardından Başkanımız kendisine plaketini takdim etti. Sonrasında Afyonkarahisar Milletvekilimiz ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi Sayın Burcu KÖKSAL; Denizli Milletvekilimiz ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Gülizar BİÇER KARACA konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Konuşmaların ardından ilçemizde yapmış olduğumuz faaliyetlerin ele alındığı Dazkırı Belediyesi Tanıtım filmimiz ekrana yansıtılarak halkımızın seyrine sunulmasının ardından Bekilli Belediyesi Halk Oyunları Ekibi gösterilerini gerçekleştirdiler. Gösteri sonrasında sünnet çocuklarımıza protokol tarafından altınları takıldı.

Aydın Belediyesi Erkek Bando Takımı eşliğinde Adalet Parkımızın kurdelası coşkuyla kesilerek açılışının yapılmasının ardından adalet parkımız gezildi. Adalet Parkımızın gezilme sonrası sünnet çocuklarımız için mevlid okutularak halka yemek ikramı yapıldı.

Açılış programımız Bisiklet Kulübüyle düzenlemiş olduğumuz “Yavaş Bisiklet Sürme Yarışması” ile son bulurken, Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN tarafından tüm bisiklet seven çocuklarımıza forma hediye edildi.
 
30.7.2018 15:54:57
434 Görüntüleme
 
Fotoğraflar
 
DİĞER BAŞLIKLAR
 
BAŞKAN TAYLAN ZABITALARIMIZI UNUTMADI
1826 yılında kurulan Zabıta Teşkilatının bu yıl 191. Kuruluş yıl dönümü
 
RAMAZAN AYI ÖNCESİ KÖY ZİYARETLERİ HASANDEDE-HİSARALAN
Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN Ramazan ayı öncesi hazırlattığımız
 
Alkim Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencilerinin Başkanımız İsmail TAYLAN’a Teşekkür Ziyareti
Alkim Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Eyüp ŞAHİN ve beraberinde okul öğrencileri ile birlikte Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN’a teşekkür ziyaretinde bulundu.
 
 
Tüm Hakları Saklıdır.
DAZKIRI BELEDİYESİ
BAŞKAN
Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'a Mesaj
KURUMSAL
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Etik Komisyon
Eski Başkanlar
Müdürlükler
E-BELEDİYE
Online Ödeme
Bölge Değerleri
İnşaat Maliyet Bedelleri
DAZKIRI
Giriş
Genel Tanıtım
Kuruluş
Tarihçe
Coğrafya
Ulaşım
Copyright © 2015 Dazkırı Belediyesi | dazkiri@dazkiri.bel.tr | www.dazkiri.bel.tr
Tasarım , Programlama : Bilgi İşlem Birimi 97