Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümü Kutlamaları
 
 

Cumhuriyetimizin kuruluşun 92. Yıl dönümü  tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Dazkırı’da da coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet alanında yapılan tören, Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz adına saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başladı. 

Dazkırı Kaymakamı M. Beşir NURSAÇAN, Garnizon Komutanı Murat DİRİCAN ve Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.Dazkırı Kaymakamı M.Beşir NURSAÇAN  günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. 

Alkim İlkokulu  öğrencileri Halk Oyunları gösterisi sundu. İmam Hatip Lisesi öğrencisi Huriye ERENGÜL “60. Yıl Marşı”,Alkim Ortaokulu öğrencisi Sudenaz KUTLUAY “Cumhuriyet”, Çamlık Ortaokulu öğrencisi Rabia ÜNAL “Türkiye Cumhuriyeti”, Dazkırı Anadolu Lisesi öğrencisi Aslı Gülseren KANDEMİR “Bayrak”isimli şiirlerini okudular. Ahmet Zübeyde Turba Anadolu Lisesi öğrenci korosu söyledikleri şarkılar ile törene renk kattı.

Törenin sonunda ise, Dazkırı Kaymakamı M. Beşir NURSAÇAN, Garnizon Komutanı Murat DİRİCAN, Belediye Başkanı İsmail TAYLAN, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikler çerçevesinde, Cumhuriyet Koşusu, Güreş ,Atletizm, Masa Tenisi müsabakaları ile şiir, resim ve kompozisyon  yarışmalarında dereceye giren öğrencilere madalya ve hediyelerini takdim ettiler.

 
29.10.2015 14:28:42
2294 Görüntüleme
 
Fotoğraflar
 
DİĞER BAŞLIKLAR
 
ALKİM ANAOKULU VE AHMET ZÜBEYDE TURBA ANADOLU LİSESİ MEZUNİYET TÖRENLERİ
İlçemizde düzenlenen Alkim Anaokulu’nun mezuniyet törenine Belediye Başkanımız
 
Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun Veda Ziyareti
Ordu Valiliği görevine atanan İrfan Balkanlıoğlu ilçelere veda ziyaretinde bulundu. Sinanpaşa, Sandıklı, Kızılören ve Dinar ilçe ziyaretlerinden sonra ilçemiz Dazkırı’yı da ziyaret etti.
 
FESTİVALİMİZE BEKLİYORUZ
4 yıldır yapmakta olduğumuz Sünnet Şölenimiz bu yıl Halı, Kilim ve Haşhaş Festivali olarak 27-28
 
 
Tüm Hakları Saklıdır.
DAZKIRI BELEDİYESİ
BAŞKAN
Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'a Mesaj
KURUMSAL
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Etik Komisyon
Eski Başkanlar
Müdürlükler
E-BELEDİYE
Online Ödeme
Bölge Değerleri
İnşaat Maliyet Bedelleri
DAZKIRI
Giriş
Genel Tanıtım
Kuruluş
Tarihçe
Coğrafya
Ulaşım
Copyright © 2015 Dazkırı Belediyesi | dazkiri@dazkiri.bel.tr | www.dazkiri.bel.tr
Tasarım , Programlama : Bilgi İşlem Birimi 50