Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 91. Yıldönümü Dazkırı’da Coşkuyla Kutlandı
 
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı; Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Dazkırı’da da coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet alanında yapılan tören, Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz adına saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başladı.

Dazkırı Kaymakamı M. Beşir Nursaçan, Garnizon Komutanı Murat Dirican ve Belediye Başkanımız İsmail Taylan öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Dazkırı Kaymakamı M. Beşir Nursaçan günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Çamlık Ortaokulu öğrencilerinden Adile Şenocak “Cumhuriyet Bayramı”, METEM öğrencilerinden Serkan Gür “Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor”, Ahmet-Zübeyde Turba Anadolu Lisesi öğrencilerinden Hanım Elmas “Mustafa Kemal’in Kağnısı” isimli şiirlerini okudular. Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri “Sarı Saçlım” isimli ront gösterilerini sundu. Ahmet-Zübeyde Anadolu Lisesi Korosu şarkılarını seslendirdi. Ahmet-Zübeyde Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibinin oynadıkları Ege yöresi oyunları ve Ahmet-Zübeyde Anadolu öğrencilerinin hazırladığı Dazkırı ile çevre köylerinin yöresel kıyafetler defilesi törene renk kattı.

Törenin sonunda ise, Dazkırı Kaymakamı M. Beşir Nursaçan, Garnizon Komutanı Murat Dirican, Belediye Başkanı İsmail Taylan, Cumhuriyet Başsavcısı Muzaffer Demirbilek, Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili Serkan Göksu, Emniyet Amiri Hasan Avcı etkinlikler çerçevesinde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı koşusu, Cumhuriyet konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere madalya ve hediyelerini takdim ettiler.
 
20.02.2015 14:20:34
3115 Görüntüleme
 
Fotoğraflar
 
DİĞER BAŞLIKLAR
 
MUHTARLAR TOPLANTISI
02.01.2017 tarihi itibariyle Dazkırı ilçemizdeki görevine başlamış olan Kaymakam Vekili
 
BELEDİYEMİZDEN AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Belediyemiz, halkımız arasındaki birlik, beraberlik ve kardeşliği arttırmak için her yıl geleneksel hale getirdiği
 
DAZKIRI BELEDİYESİ ANTALYA EXPO FUARINA DAMGA VURDU
İlçemizin ve ilçemizdeki kültürel varlıkları tanıtımı amacıyla 8.si düzenlenen Antalya City Expo Şehircilik ve Teknolojiler Fuarına stant açarak katıldık.
 
 
Tüm Hakları Saklıdır.
DAZKIRI BELEDİYESİ
BAŞKAN
Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'a Mesaj
KURUMSAL
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Etik Komisyon
Eski Başkanlar
Müdürlükler
E-BELEDİYE
Online Ödeme
Bölge Değerleri
İnşaat Maliyet Bedelleri
DAZKIRI
Giriş
Genel Tanıtım
Kuruluş
Tarihçe
Coğrafya
Ulaşım
Copyright © 2015 Dazkırı Belediyesi | dazkiri@dazkiri.bel.tr | www.dazkiri.bel.tr
Tasarım , Programlama : Bilgi İşlem Birimi 74