CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 93. YIL DÖNÜMÜ DAZKIRI’DA ÇOŞKUYLA KUTLANDI
 
 
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93’üncü yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Dazkırı’da da coşkuyla kutlandı.

28 Ekim 2016 Cuma günü başlayan kutlama programının ilki Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başladı. Kaymakamlık Makamı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasının ardından saygı duruşu yapıldı. İstiklal Marşımız coşkuyla söylenerek al bayrağımız öğrenciler tarafından göndere çekildi.

İkinci program ise; 29 Ekim 2016 Cumartesi günü sabah Kaymakamlık Makamında Kaymakam Vekili Salih SAK, protokol üyelerinin tebriklerini kabul etti. Ardından Cumhuriyet Kutlamalarına katılmak üzere heyet Belediye Bayramyerine geçti.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın tüm katılımcılar tarafından söylenmesiyle başladı. Dazkırı Kaymakam Vekili Salih SAK ve Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar. Dazkırı Kaymakam Vekili Salih SAK günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Ahmet Zübeyde Turba Anadolu Lisesi öğrencisi Yasemin SÖYLEMEZ ‘Atatürk ve Cumhuriyet’ adlı şiiri okudu. Alkim Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı ‘Bir Resim Yap Çocuğum’ adlı puzzle gösterisi sonunda oluşturulan Atatürk portresi büyük alkış aldı. Alkim İlkokulu dördüncü sınıf öğrencilerinin hazırladığı ront gösterisi sunuldu. Ardından Çamlık Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu potpori gösterisi törene renk kattı. Alkim Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı Cumhuriyet Valsi gösterisi beğenilirken Cumhuriyet İlkokulundan Sudenaz YILMAZ ‘Akdenize Doğru’ adlı şiiri okudu. Alkim Ortaokulu Korosu mini bir konser verdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen okullar arası resim, şiir ve kompozisyon yazma yarışması ile birlikte Cumhuriyet Koşusunda dereceye giren öğrencilere ödülleri Dazkırı Kaymakam Vekili Salih SAK, Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN, İlçe Jandarma Komutanı Fedat KAZMA, Hakim Gülcan EYİSAN, Cumhuriyet Savcısı İdris KOŞAR tarafından verildi.

Tüm okulların tören geçişinin ardından program sona erdi.
 
29.10.2016 12:19:01
2060 Görüntüleme
 
Fotoğraflar
 
DİĞER BAŞLIKLAR
 
Başkan Taylan, Avrupa 3’üncüsü Milli Güreşçimizi Altınla Ödüllendirdi
Dazkırılı milli güreşçi Cihan Urhan, Bulgaristan’ın Samakov kentinde yapılan Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası Serbest Stil Erkekler 42 Kilo’da Avrupa üçüncülüğü ile bronz
 
Alkim Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencilerinin Başkanımız İsmail TAYLAN’a Teşekkür Ziyareti
Alkim Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Eyüp ŞAHİN ve beraberinde okul öğrencileri ile birlikte Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN’a teşekkür ziyaretinde bulundu.
 
KOMUTANLARIMIZDAN VEDA ZİYARETİ
29.07.2016 tarihinde ilçemizde göreve başlamış olan İlçe Jandarma Komutanımız J.Asb.Kd.Bçvş. Fedat KAZMA ile
 
 
Tüm Hakları Saklıdır.
DAZKIRI BELEDİYESİ
BAŞKAN
Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'a Mesaj
KURUMSAL
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Etik Komisyon
Eski Başkanlar
Müdürlükler
E-BELEDİYE
Online Ödeme
Bölge Değerleri
İnşaat Maliyet Bedelleri
DAZKIRI
Giriş
Genel Tanıtım
Kuruluş
Tarihçe
Coğrafya
Ulaşım
Copyright © 2015 Dazkırı Belediyesi | dazkiri@dazkiri.bel.tr | www.dazkiri.bel.tr
Tasarım , Programlama : Bilgi İşlem Birimi 39