DAZKIRI BELEDİYESİ 4. GELENEKSEL ÖDÜLLÜ RAHVAN AT YARIŞLARI
 
 
Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz ve bunu geleneksel hale getirdiğimiz önümüzdeki yıllarda da devam ettirmeyi planladığımız Rahvan At Yarışlarımız 13 Mayıs Pazar günü gerçekleştirildi.

Dazkırı ilçemiz Osmanlı döneminde orduya tımarlı sipahi yetiştiren ve atların bol olduğu bir ilçeydi. Bu nedenle ilçemiz tarihte bir dönem BOLATLI ismiyle anıldı. Bu toprakların bir simgesi olan atlara ve düzenlediğimiz at yarışlarına halkımız yoğun ilgi gösterdi.

Programımız Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başladı. Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN “Sayın Kaymakamım, Milletvekilim, Belediye Başkanlarım, Geleneksel Spor Dalları Rahvan At Yarışları Asbaşkanım ve yönetim kurulu üyelerim, değerli muhtarlarım, ilçemize yarışmak için ülkemizin her yerinden gelen çok değerli at severler, yarışçılar, kıymetli hemşehrilerim bu yıl 4.sünü düzenlediğimiz Rahvan At Yarışlarımıza hepiniz hoşgeldiniz şeref verdiniz. Öncelikle bugünkü at yarışlarımız anneler gününe denk geldiği için bütün annelerimizin, anne adaylarımızın anneler günü kutlu olsun diyorum. Biz Dazkırı Belediyesi olarak ilçemize hizmet etmek için elimizden geldiğince büyük projeler ürettik ve ilçemize hizmet etmeye çalıştık bu 4 yıllık sürede. Önümüzde 1 yılımız ve devam eden projelerimiz var, onları da nasip olursa bu yıl içerisinde gerçekleştirip hizmetimizi güzel bir şekilde tamamlamış olacağız. Bizim yapmış olduğumuz projelerden en önemlisi ve en güzellerinden bir tanesi de bu yapmış olduğumuz at yarışlarıdır. Bu at yarışlarımıza vesile olan Dazkırı ve çevresindeki bütün at sever arkadaşlarıma bize böyle güzelliklere vesile oldukları için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu yıl yarışlarımız federasyona dahil oldu, federasyona dahil olmasında emeği geçen Yüreğil Koralkim Ortaokul Müdürümüz Mutlu GÜZEL’e çok teşekkür ediyorum. Biz bu organizasyonlarını yaparken belediyemiz emekçileri çok büyük katkı sağlıyor, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca burda bulunan Emniyet ve Jandarma teşkilatımıza; bizleri bu tür organizasyonlarda sorunsuz gerçekleştirmemizi sağladıkları için teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Kazasız belasız, dostluğun, kardeşliğin kazandığı bir yarış olmasını temenni ediyor hepinize iyi eğlenceler diliyorum”dedi.

Ardından Türkiye Geleneksel Spor Dalları Rahvan Asbaşkanı Prof. Dr. Ziya Ceylan GÖKALP’in konuşmasından sonra İlçe Kaymakamımız Mehmet KEKLİK ve daha sonra Afyonkarahisar CHP Milletvekilimiz Av. Burcu KÖKSAL konuşmalarını yaptıktan sonra İlçemiz imamlarından Raşit ALTINDAĞ tarafından dua ettirildi. Sonrasında federasyon yarışlarına dahil edilmesinden dolayı büyük katkı sağlayan Prof. Dr. Ziya Ceylan GÖKALP’e ve Mutlu GÜZEL’e plaket takdim edildi.

Yoğun ilgi gösterilen yarışlara; Afyonkarahisar CHP Milletvekili Avukat Burcu KÖKSAL, İlçe Kaymakamımız Mehmet KEKLİK, Denizli Bekilli Belediye Başkanı Mustafa BAŞKAFA, Denizli Bozkurt Belediye Başkanı Birsen ÇELİK, Evciler Belediye Başkanı Saim ÖZER, İlçe Jandarma Komutanı Fedat KAZMA, İlçe Emniyet Amir Vekili Ramazan ÖNCÜ, Dazkırı CHP İlçe Başkanı Önder ŞENYURT, MHP Dazkırı İlçe Başkanı Aydın EKİZ, Kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Belediye Meclis Üyelerimiz, Mahalle ve Köy Muhtarlarımız, ilçemizden , komşu il ve ilçelerden , çevre köylerden gelen 10 bine yakın halkımızın katılımıyla gerçekleştirildi.

Yarışmada 200’e yakın Rahvan ve Dizgin koşan yerli Arap,İngiliz ve Bulgar atları yarışırken çeşitli kategorilerde dereceye giren yarışçılarımız protokol üyeleri tarafından kupa ile ödüllendirildi.

Yarış sonuçları ise şöyledir;
Baş Birincisi: Ayvaz CANDEVİREN (Nazilli) Baş İkincisi: Mert Mehmet ÇETİNKAYA (Konya) Baş Üçüncüsü: Sahra Turgay ÖZEN (Antalya) Başaltı Birincisi: Mustafa ERBAŞ (Konya) Başaltı İkincisi: Mehmet DERELİOĞLU (Ferdi) Başaltı Üçüncüsü: Necati DİŞKİNCAN (Konya) Büyük Orta Birincisi: Ahmet DEMİRÖRS (Afyonkarahisar) Büyük Orta İkincisi: Adem USLAY (Konya) Büyük Orta Üçüncüsü: Özkan DUMAN (Side) Küçük Orta Birincisi: Kadir ÜGÜR (Konya) Küçük Orta İkincisi Ali DEVECİ (Konya) Küçük Orta Üçüncüsü: Özkan ÖGE (Ferdi) 4’lü Tay Birincisi: Özkan ÖGE (Ferdi) 4’lü Tay İkincisi: Yaşar DOKUMACI (Söke) 4’lü Tay Üçüncüsü: Resul DEMİR (Konya) 3’lü Tay Birincisi: Mahmur GENELİOĞLU (Afyonkarahisar) 3’lü Tay İkincisi: Özgür AKKAYA (Ferdi) 3’lü Tay Üçüncüsü: Hüseyin KOCASARI (Ferdi) İthal A Birincisi: Abdurrahman BORANOK (Ferdi) İthal A İkincisi: Mehmet KAVUN (Afyonkarahisar) İthal B Birincisi: Hacı Ali KAÇAN (Ferdi) Arap Atı Birincisi: Erdoğan İYİDÖNER Arap Atı İkincisi: Musa KAYIŞ Arap Atı Üçüncüsü: İsmet OKTAY Arap Atı 2. Grup Birincisi: Erdoğan İYİDÖNER Arap Atı İkincisi: Ersin YAVUZ Arap Atı Üçüncüsü: Bahtiyar YANIK İngiliz Atı Birincisi: Ahmet ATEŞ İngiliz Atı İkincisi:Erdoğan İYİDÖNER İngiliz Atı Üçüncüsü: Enes ALTUNBAŞ
 
14.5.2018 08:38:11
704 Görüntüleme
 
Fotoğraflar
 
DİĞER BAŞLIKLAR
 
BAYRAMLARDA HEP BİRLİKTEYİZ
Bütün bayramlarda olduğu gibi bu yılki Kurban Bayramında da Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN
 
Ahmet Zübeyde Turba Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerinin Başkanımız İsmail TAYLAN’a Teşekkür Ziyareti
Ahmet Zübeyde Turba Anadolu Lisesi müdürü Mehmet Över, müdür yardımcısı Müjgan Altıntaş, İngilizce öğretmeni Fatma Şentürk, coğrafya öğretmeni Bülent Demirci,
 
BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN YENİ YIL MESAJI
BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN YENİ YIL MESAJI
 
 
Tüm Hakları Saklıdır.
DAZKIRI BELEDİYESİ
BAŞKAN
Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'a Mesaj
KURUMSAL
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Etik Komisyon
Eski Başkanlar
Müdürlükler
E-BELEDİYE
Online Ödeme
Bölge Değerleri
İnşaat Maliyet Bedelleri
DAZKIRI
Giriş
Genel Tanıtım
Kuruluş
Tarihçe
Coğrafya
Ulaşım
Copyright © 2015 Dazkırı Belediyesi | dazkiri@dazkiri.bel.tr | www.dazkiri.bel.tr
Tasarım , Programlama : Bilgi İşlem Birimi 68