KADINLARA ÖZEL GÖRKEMLİ AÇILIŞ
 
 
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde Kadınlara özel olarak belediyemiz ve b-fitin ortaklaşa gerçekleşirmiş olduğu proje kapsamında Kadınların Spor ve Yaşam Merkezimiz açıldı.

Türkiye’nin ilk ve en yaygın kadınlara özel spor ve yaşam merkezi markası b-fit, 225 üyesi ve binlerce şubesiyle Afyonkarahisar Dazkırı İlçemize ilk şubesini kazandırarak birlikte başlattığı Umut Hareketi kapsamında Dazkırı’lı kadınlarımızla buluştu.

Programda, Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN’ın açılış konuşması; “Komşu ilçemiz Bozkurt’un çok değerli Belediye Başkanı Sayın Birsen ÇELİK, b-fit’in çok değerli yöneticileri, değerli misafirler, çok kıymetli hanımefendiler Dazkırı Belediyesi ve b-fit’in ortaklaşa gerçekleştirdiği proje kapsamında ilçemize biraz sonra açılışını gerçekleştireceğimiz Kadınların Yaşam ve Spor Merkezimizin açılışına hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bildiğiniz gibi 1. Dönemimizin sonuna geldik. Geride bıraktığımız 5 yılda ilçemize hizmet etmek için çok çalışıp birçok şeyi gerçekleştirdik. Elbette bütün projeler önemliydi ilçemizin eksiklikleriydi fakat ben her zaman şunu söyledim kadınlar ve çocuklar için yaptığımız projeler beni en mutlu eden projelerdi. Bu yapmış olduğumuz projelerden bazılarından örnek vermek istiyorum, kadınların çalışma hayatına destek olmak, çocuklarımıza güzel bir yuva olmak olsun orda da kadın istihdamını yaratalım diye Belediye Kreşimizi açtık. Daha sonrasında kadınlarla birlikte Çanakkale’yi gezdik ve geçtiğimiz yaz çok güzel bir festivalle açılış yaptığımız bölgemizin en büyük yaşam alanı olan Adalet Parkımızı açtık ve bu alanı en çok kadınlar ve çocuklarımız kullanıyorlar. Bunu yapabildik ne mutlu bize bundan sonra da inşallah önümüzdeki dönemde daha güzel projeleri gerçekleştirmek bizlere nasip olur. Benim dikkatimi çekti benim Belediye Başkanı olduğumda belediyede çalışan kadın sayısı 5’ken şimdilerde ise bu rakam 45’e ulaşmış ve 9 kat artmış. Tabi erkek istihdamını da arttırdık ama 2 katına çıkarmışız, kadın istihdamını 9 katına çıkarmışız bu beni çok mutlu etti gerçekten. Zaman zaman haksız eleştirilere maruz kalıyoruz çok işçi alıyoruz diye ama işçi almaktan korkmuyoruz, ücretlerini ödüyoruz, ilçemizi geliştirmeye devam ediyoruz, işçi almaya, yeni projeler yapıp onları değerlendirmek için, ilçemizi güzelleştirmek için kadın istihdamını arttırmaya özellikle devam edeceğiz. Ben çok fazla da konuşmak istemiyorum geçen kadınlar gününe özel düzenlediğimiz eğlencede de söyledim görevi yaparken en mutlu olacağım olay görevimi bir kadın belediye başkan adayına devretmek Sayın Birsen ÇELİK Başkanımız da burada onla beraber çok güzel işler yaptık inşallah bu bana nasip olur bu dönemde kadın belediye başkan adayımız yoktu ne yazık ki onun için ben sizin aranızdan bir aday çıkana kadar Belediye Başkan adayı oluyorum ve siz de beni seçiyorsunuz ona göre. Çok teşekkür ediyorum tekrar 8 Mar Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz kutlu olsun saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”dedi.

Daha sonra komşu ilçemiz olan Bozkurt Belediye Başkanımız Sayın Birsen ÇELİK konuşmasını yaptı. Ardından bfit kurucu ortaklarından olan Sayın Aslı OLGUN Hanım konuşmasını yaptıktan sonra bfit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezimizin açılışını gerçekleştirdik.
 
11.3.2019 09:01:26
1225 Görüntüleme
 
Fotoğraflar
 
DİĞER BAŞLIKLAR
 
‘KAR’A TESLİM OLMADIK
İlçemizi ve bölgemizi etkisi altına alan kar yağışı ile vatandaşlarımızın ulaşımda herhangi bir sorun yaşamaması için ekiplerimiz gece boyunca görev başındaydı.
 
8 MART KADINLAR GÜNÜNDE KADINLARIN SPOR VE YAŞAM MERKEZİ AÇILIYOR
Belediyemiz ve bfit’in ortaklaşa gerçekleştirdiği proje kapsamında İlçemize kazandırdığımız
 
Kutlu Doğum Haftası Programı
Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde Dazkırı İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Dazkırı Şubesi tarafından “Tevhid ve Vahdet Gelin Birlik Olalım” temalı Kutlu Doğum Haftası
 
 
Tüm Hakları Saklıdır.
DAZKIRI BELEDİYESİ
BAŞKAN
Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'a Mesaj
KURUMSAL
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Etik Komisyon
Eski Başkanlar
Müdürlükler
E-BELEDİYE
Online Ödeme
Bölge Değerleri
İnşaat Maliyet Bedelleri
DAZKIRI
Giriş
Genel Tanıtım
Kuruluş
Tarihçe
Coğrafya
Ulaşım
Copyright © 2015 Dazkırı Belediyesi | dazkiri@dazkiri.bel.tr | www.dazkiri.bel.tr
Tasarım , Programlama : Bilgi İşlem Birimi 46