Kardeş Belediye Protokolü İmza Töreni
 
 

Dazkırı Belediyemiz ileOdun Pazarı Belediyesi arasında “Doğudan Batıya Kardeş Belediyeler” projesikapsamında kardeş belediye protokolü imzalandı.

Dazkırı Belediye KültürSalonunda düzenlenen protokol imza törenine Odunpazarı Belediye Başkanı Av.Kazım Kurt, Dazkırı Belediye Başkanımız İsmail Taylan, Evciler Belediye BaşkanıSaim Özer, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Odunpazarı ve DazkırıBelediye Meclis Üyeleri, Belediyelerin Birim Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri,Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Tören; Gazi MustafaKemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz adına saygı duruşu ve akabinde İstiklalmarşımızın söylenmesiyle başladı. Belediye Başkanımız İsmail Taylan Kardeş Belediyeciliğinönemini belirten konuşmasını yaptı.Belediye Başkanımızİsmail Taylan konuşmasında şunları söyledi: “Bugün imzalayacak olduğumuzprotokolün bu aşamaya gelmesinde çok büyük katkıları olan CHP Genel Merkezine,CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya, Odunpazarı Değerli Başkanı KazımKurt’a, Odunpazarı ve Dazkırı Belediyeleri Meclis Üyelerine teşekkür ediyorum.İmzalayacağımız protokolle her iki ilçemizde kendi imkanları çerçevesindeekonomik ve sosyal ilişkileri geliştirmek amacıyla; kültür, sanat ve spor gibialanlarda faaliyet ve projeler gerçekleştirilmesinde ve bu çerçevede tesisleryapma veya yaptırmaya katkı sağlayacaktır. Bu vesileyle kardeşliğimizinilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bizleri kırmayıp protokol töreninekatılan siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımısunuyorum.“

Belediye Başkanımızİsmail Taylan’ın konuşması akabinde konuşmasını yapan Odunpazarı BelediyeBaşkanı Av. Kazım Kurt şunları söyledi. “CHP Genel Merkezi ‘KardeşBelediyecilik’ projesiyle ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan belediyelere dahabüyük olan belediyelerin katkı sunması amacıyla bir çalışma sistemi başlattı.Bizde Odunpazarı Belediyesi olarak bu doğrultuda Dazkırı Belediyesiyle kardeşolmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Belediye Meclisi olarak yapmış olduğumuzutoplantıda oy birliği ile bu kararı aldık. Bu kararı alan Belediye Meclis üyelerimize tek tek teşekkür ediyorum.Biz bu doğrultuda kardeşliğin gerektirdiği her türlü dayanışmayıgerçekleştireceğiz. Teknik, sosyal ve kültürel anlamda yapılabilecek katkılarıyaparız. İlçemizin ve Belediyemizin başarılı olması için her türlü çabayıgösteririz. ‘Kardeş Belediyecilik’ projesinin her iki şehrimizi degeliştireceğini düşünüyorum.”

Davetliler huzurundaBelediye Başkanları tarafından Kardeş Belediye Protokolü imza altına alındı. BelediyeBaşkanımız İsmail Taylan, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a günün hatırasıolarak plaket takdim etti.

Odunpazarı BelediyeBaşkanı Kazım Kurt da ilçesini tanıtan çeşitli hediyeleri Dazkırı BelediyeBaşkanımız İsmail Taylan’a takdim etti. İmza törenin ardında katılımcılaraikramda bulunuldu.

 
20.02.2015 14:27:27
1623 Görüntüleme
 
Fotoğraflar
 
DİĞER BAŞLIKLAR
 
Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve Öğrencilerinin Başkanımız İsmail TAYLAN’a Teşekkür Ziyareti
Afyon Kocatepe Üniversitesi Dazkırı Meslek Yüksekokulu Tarafından düzenlenmiş olan Şiir Gecesi’ne belediyemizin yapmış olduğu
 
BAŞKANIMIZDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
Kıymetli Hemşehrilerim,
 
İLÇEMİZDE ZAFER BAYRAMI
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama programı Atatürk Anıtına yapılan çelenk töreninde Dazkırı Kaymakamlığı ve Dazkırı Belediye Başkanlığına
 
 
Tüm Hakları Saklıdır.
DAZKIRI BELEDİYESİ
BAŞKAN
Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'a Mesaj
KURUMSAL
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Etik Komisyon
Eski Başkanlar
Müdürlükler
E-BELEDİYE
Online Ödeme
Bölge Değerleri
İnşaat Maliyet Bedelleri
DAZKIRI
Giriş
Genel Tanıtım
Kuruluş
Tarihçe
Coğrafya
Ulaşım
Copyright © 2015 Dazkırı Belediyesi | dazkiri@dazkiri.bel.tr | www.dazkiri.bel.tr
Tasarım , Programlama : Bilgi İşlem Birimi 70