TBMM’ nin Kuruluşu ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı 96. Yıl Kutlamaları
 
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Dazkırı’da da coşkuyla kutlandı. Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreninin ardından Cumhuriyet alanında yapılan kutlama, Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz adına saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başladı.

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Adem USLU, Garnizon Komutanı Murat DİRİCAN ve Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

Dazkırı Milli Eğitim Müdürü Mehmet KÜÇÜK günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Program akışı Alkim Ortaokul öğrencileri “Kurdela Gösterisi” ve “Bir Resim Yap Çocuğum” isimli şiirli puzzle gösterisi, Alkim İlkokulu öğrencileri ront gösterisi, Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri halk oyunları gösterisi, Çamlık Ortaokulu öğrencileri “Ispanaklı Yumurta” isimli playback gösterisi, Alkim İlkokulu öğrencilerinden Sıla GÜZEL’in “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” isimli şiiri okuması, Çamlık Ortaokulu öğrencileri “Potpori Oyun” sunumu, Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinden Melahat TUĞRAL’ın “23 Nisan” isimli şiiri okuması, Çamlık Ortaokulu öğrencileri “İstiklal Marşı” gösterisi sunumu, İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Cennet Sude KILINÇ’ın “Egemenlik Ulusundur” isimli şiiri okuması, Alkim Ortaokulu öğrencileri “ Jinnastik” gösterisinin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim, şiir yazma ve koşu yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından program sona erdi.
 
23.04.2016 13:36:03
2278 Görüntüleme
 
Fotoğraflar
 
DİĞER BAŞLIKLAR
 
Ramazan Bayramı Bayramlaşma Töreni
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Ramazan Bayramının 1. Günü belediye binasında düzenlenen bayramlaşmada vatandaşlarla bir araya geldi.
 
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılmasından sonra 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet
 
İLÇEMİZDE CUMHURİYETİMİZİN 94. YIL COŞKUSU
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94’üncü yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Dazkırı’da
 
 
Tüm Hakları Saklıdır.
DAZKIRI BELEDİYESİ
BAŞKAN
Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'a Mesaj
KURUMSAL
Belediye Meclisi
Belediye Encümeni
Etik Komisyon
Eski Başkanlar
Müdürlükler
E-BELEDİYE
Online Ödeme
Bölge Değerleri
İnşaat Maliyet Bedelleri
DAZKIRI
Giriş
Genel Tanıtım
Kuruluş
Tarihçe
Coğrafya
Ulaşım
Copyright © 2015 Dazkırı Belediyesi | dazkiri@dazkiri.bel.tr | www.dazkiri.bel.tr
Tasarım , Programlama : Bilgi İşlem Birimi 96