19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Dazkırı’da Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Dazkırı’da da kutlandı. Cumhuriyet alanında yapılan tören, Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz adına saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başladı.

Dazkırı Kaymakamı M. Beşir NURSAÇAN, Garnizon Komutanı Murat DİRİCAN ve Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Uğur KARACOŞKUN günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Dazkırı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Ahmet HORSUNLU “19 Mayıs” isimli şiirini okudu. Program Dazkırı Anadolu Lisesi öğrencilerinin Step Gösterisi ile devam etti. Dazkırı Anadolu Lisesi öğrencilerinden Mehmet Fatih KILIÇASLAN “19 Mayısta Düşünceler” isimli şiirini okudu.

Dazkırı Kaymakamı M. Beşir NURSAÇAN, Garnizon Komutanı Murat DİRİCAN, Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN, Cumhuriyet Başsavcısı Kadir ÇAKMAK ve İlçe Emniyet Amiri Hasan AVCI,19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Liseler Arası Gençlik Koşusu, Liseler Arası Futbol Turnuvası, Liseler Arası Voleybol Turnuvası, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere madalya ve hediyelerini verdiler.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün hazırlamış olduğu "Tekvando" gösterisi,Ahmet Zübeyde Turba Anadolu Lisesi Öğrencileri "Dünya Dansları"gösterisi sunuldu,Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Kurtuluşa Giden Yol” adlı canlandırma gösterisinin ardından program sona erdi.

HABER YORUMLARI

Bu Habere Eklenmiş Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yaz