19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde çeşitli tören ve etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

İlk tören Atatürk Anıtına çelenk sunmayla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kutlama programına geçildi. Kutlama programı Belediye Düğün salonu arkasında bulunan Bayram yerinde düzenlendi. Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. İlçe Kaymakamımız Mehmet KEKLİK ve Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Dazkırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü M. Uğur KARACOŞKUN günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi sunuldu. Dazkırı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı gösterinin ardından Ahmet Zübeyde Turba Anadolu Lisesi öğrencilerinden Kübra AKÇAY “Bir Gemi Yanaştı Samsun’a Sabaha Karşı ” adlı şiirini seslendirdi. Ahmet Zübeyde Turba Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu Dans gösterisi ve Dazkırı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu Halk Oyunu gösterileri sunuldu. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Umut TEZCAN “Yıl 1919”isimli şiirini okudu.

İlçemizdeki okullar arası kompozisyon, futbol, voleybol, gençlik koşusu ve diğer yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize, İlçe Kaymakamımız Mehmet KEKLİK, Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN ve İlçe Jandarma Komutanımız Fedat KAZMA tarafından ödülleri verildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün hazırlamış olduğu Tekvando, Güreş ve Jimnastik gösterileri sunulmasının ardından program sona erdi.

HABER YORUMLARI

Bu Habere Eklenmiş Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yaz