Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN’a Teşekkür Ziyareti

Dazkırı İlçesini Kalkındırma Derneği (DAKAD) Başkanı Kemal ATA, ilçemizde ikincisi düzenlenen rahvan at yarışlarında Dazkırı ilçemizin adının tüm Türkiye ye tanıtılması dolayısıyla Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Dernek Başkanı Kemal ATA; derneğin yeni kurulduğunu ve faaliyetlerine başladığını dile getirerek şunları söyledi: “İlçemizin tarihsel simgelerinden bir tanesi olan atın, iki yıldır düzenlenen rahvan at yarışları ile hak ettiği değeri görmeye başlamıştır. İlçemizde de at yetiştiriciliğine meraklı vatandaşlarımız mevcut. İlçemiz ve bölge rahvan at yarışlarına büyük ilgi göstermiştir. Her yıl yaklaşık 10.000 kişi yarışları izlemeye gelmektedir. Ülkemizin tüm yörelerinden rahvan at sahipleri Dazkırı yarışlarına katıldı. Bu sayede ilçemizin adı her zaman hafızalarda yer edinmeye ve her yerde bilinirliliği artmaya başladı. Dazkırı isminin duyurulmasında ve yarışmalarda emeği geçen başta Belediye Başkanımız Sayın İsmail Taylan olmak üzere herkese teşekkür ederek sembolik olarak rahvan at figürünü ve şanlı bayrağımızı takdim ediyorum” dedi.

Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN da, Dazkırı ilçemizin Osmanlı İmparatorluğu döneminde tımarlı sipahilere at yetiştiren bir merkez olduğunu belirterek şunları söyledi: “Dazkırı ilçemizin bir dönem Bolatlı ismini taşımasına vesile olan atlar, bu toprakların simgesi haline gelmiştir. Çok önceleri ilçemizde at yarışları yapılmaktaydı. İlçemizde hep özlemi duyuldu. Rahvan at sahiplerinin teşvikleri ile geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz rahvan at yarışlarının ikincisi bu yıl yapıldı. Katılımdan çok memnunuz. Her yıl eksikliklerimizi gidererek yarışmaların daha iyi koşullarda yapılmasına gayret sarf ediyoruz. Dernek başkanımızın kibarlığından ve hediyelerinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu hediyeleri yarışmalarda emeği geçenler ve Dazkırı halkı adına kabul ediyorum” dedi.