BELEDİYEMİZİN 3.SÜNNET ŞÖLENİ GERÇEKLEŞTİ

Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz ve önümüzdeki yıllarda da yapmayı planladığımız Dazkırı Belediyesi 3. Toplu sünnet Şölenimiz29 Temmuz Cumartesi günü yapıldı. Önce 17 çocuğumuzun sünnetleri yaptırıldı.

Şölen gündüz saat 11:00 da Belediye Düğün Salonu arkasında tüm halkımıza sünnet çocuklarımız ve şehitlerimiz için mevlit okutulup yemek ikram edilmesiyle başladı.

Gündüz Programı; İlçe Kaymakam Vekili Necdet UÇAR, Denizli Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Kazım ARSLAN, Afyonkarahisar Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Dr. Mehmet Kemal DEMİRKIRKAN, Evciler Belediye Başkanı Saim ÖZER, Başmakçı Belediye Başkanı Ayhan GÖNÜLLÜ, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Başkanı Önder ŞENYURT, Siyasi Parti Yöneticileri, mahalle ve Köy Muhtarlarımız, Sünnet Çocuklarının Aileleri ve halkımızın da katılımıyla gerçekleştirildi.

Ardından sünnet çocuklarımız atlar ve konvoy eşliğinde gezdirilerek gelenek bozulmadı. Konvoy gezisinden sonra gündüz programı sona erdi.

Akşam Programına; Cumhuriyet Halk Partisi AfyonkarahisarMilletvekili Burcu KÖKSAL, Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen ÇELİK, Ulubey Belediye Başkanı Ali Rıza ADA, Evciler Belediye Başkanı Saim ÖZER, Belediye Meclis Üyeleri,Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Önder ŞENYURT,Bozkurt Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Hasan TUNÇBİLEK, Siyasi Parti Yöneticileri, mahalle ve Köy Muhtarlarımız, Sünnet Çocuklarının Aileleri ve halkımızın da katılımıyla yaklaşık 10.000 kişiyeyakın bir katılım gerçekleştirildi.

Gecenin başlangıcında belediye personelimiz tarafından halkımıza dağıtılan Türk Bayraklarıyla Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı eşliğinde Bayramyerinde kutlanan Sünnet Şölenimiz Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Ardından Başkan TAYLAN açılış konuşmasını yaptı.

Başkan TAYLAN ; “Sayın Millet Vekilim, Belediye Başkanlarım, İlçe Jandarma Komutanım, İlçe Emniyet Amirim, ilçe başkanlarım, Protokolün değerli üyeleri, kıymetli muhtarlarım, sevgili sünnet çocuklarımız ve aileleri, sevgili hemşehrilerim, değerli misafirler üçüncüsünü düzenlediğimiz sünnet şölenimize hepiniz hoş geldiniz. Elimden geldiğince Her zaman her yerde anlatmaya çalışıyorum, biz Dazkırı Belediyesi olarak ilçemize hizmet etmek, ilçemizin sorunlarını gidermek için projeler üretmeye üretmiş olduğumuz bu projeleri de hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bunun yanında da elimizden geldiğince sosyal ve kültürel faaliyetler yapmaya bunları da gerçekleştirmeye çalışıyoruz.Üç yıl önce başladığımız ilkinde 39, ikincisini de 33 Bu yıl da 17 tane evladımızın sünnetlerini yaptırdık, gündüz programında mevlitlerini okuttuk ve şimdi de eğlencesini yapıyoruz. Böyle güzel bir akşamda sizlerle birlikte olduğumdan çok büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Bu tür etkinliklerimizde her zaman yanımızda olan Dazkırı’da ne olsa, bir sorun olsa,bir etkinlik olsa koşup gelen başta Afyonkarahisar Milletvekilimiz Burcu KÖKSAL Hanıma,komşu ilçelerimiz Bozkurt Belediye Başkanımız Birsen ÇELİK’e,Evciler Belediye Başkanımız Saim ÖZER’e ve bu sene aramızda görmekten mutluluk duyduğumuz Uşak Ulubey Belediye Başkanımız Ali Rıza ADA’ya bu akşam bizlerle oldukları için çok teşekkür ediyorum.Ayrıca bu tür organizasyonları yapılmasında ilçemize hizmet edilmesinde büyük gayret gösteren belediyemiz emekçilerine, belediyemiz personeline sizlerin huzurunda çok teşekkür ediyorum.Yine bu organizasyonların kusursuz bir şekilde yapılmasında gayret gösteren Meri Organizasyon’a da çok teşekkür ediyor,fazla vaktinizi almadan iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

Başkan TAYLAN’nın konuşmasının ardından Afyonkarahisar Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Burcu KÖKSAL konuşmasını yaptı.Burcu KÖKSAL konuşmasında,Öncelikli olarak Sosyal Belediyecilikte çok güzel başarılara imza atan partimizde de örnek Belediye Başkanlarından biri olan ve bu konuda da çeşitli konularda defalarca ödül alan Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN ‘a teşekkür etti ve güncel konulara değindi.Sünnet çocuklarının takı merasimine geçilerek Milletvekilimiz, Belediye Başkanımız ve çevre İl ve İlçelerden gelen Belediye Başkanlarımızın eşliğinde sünnet çocuklarımıza altın takılarak geleneği bozmadılar. Hemen ardından havai fişek gösteri ile halkımıza görsel bir şölen yaşatıldı.

Maksat Sanat Merkezi Uzun Adamlar ikilisinin sahne almasıyla çocuklarımız balon gösterileriyle coşup eğlendiler. GösterininfinalindeAtatürk ve Ay Yıldız baskılı balonlar çocuklara dağıtıldıktan sonra, Başkan TAYLAN, Maksat Sanat Uzun Adamlar ikilisine teşekkür edip plaket takdim etti.

Halkın buluştuğu sünnet şöleninde ilk olarak, Kübra CAN şarkılarını seslendirdi.Sahnede duramayıp halkımızla iç içe bir konser veren Kübra CAN söylediği şarkılarla halkımızı coşturarak keyifli anlar yaşattı. Sahnenin sonunda Belediye Başkanımız İsmail TAYLANkendisine teşekkür ederek plakettakdim etti.

Daha sonra Orhan US, İsmail KARDEŞ, Bayram ARIKAN ve Nazmi SERT’in oluşturduğu Halk Oyunları Ekibi yöresel oyunlarımızı sergilediler. Oyunun sonunda Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN kendilerine teşekkür ederek plaket takdim etti.

Gecenin finalinde ise şarkılarıyla halkımızın yoğun ilgi gösterdiği Murat BAŞARAN sahne aldı. Sahnede yerinde duramayarak halkımıza da aynı duyguları yaşatan Murat BAŞARAN şarkılarını seslendirdi. Konser bitiminde Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN kendisine teşekkür ederek plaket takdim etti. Daha sonra kusursuz bir organizasyon gerçekleştiren Meryem Hanıma ve Sunucu Doğukan ALSAY’a Belediye Başkanımız teşekkür ederek plaket takdim etti. Başkan TAYLAN gecenin sonunda şölene katılan herkese teşekkür ettiğini dile getirdi ve program sona erdi.

HABER YORUMLARI

Bu Habere Eklenmiş Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum YazHABERLER