CUMHURİYET HALK PARTİSİ ESKİ GENEL BAŞKANI DENİZ BAYKAL’IN DAZKIRI ZİYARETİ

Cumhuriyet Halk Partisi Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz BAYKAL Cumhuriyet Halk Partisi Dazkırı İlçe Binasının açılışını yapmak üzere ilçemize geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Binasının açılışı Eski Genel Başkanımız Deniz BAYKAL, CHP Afyonkarahisar Milletvekilimiz Burcu KÖKSAL, CHP Denizli Milletvekili Kazım ARSLAN, CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi BAYDAR, CHP 22.Dönem Ankara Milletvekili Yılmaz ATEŞ, CHP 22.Dönem Antalya Milletvekili Osman KAYTAN, CHP 22.Dönem Antalya Milletvekili Tuncay ERCENK, CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kemal DEMİRKIRKAN, Dazkırı Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN, Evciler Belediye Başkanı Saim ÖZER, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen ÇELİK, Bekilli Belediye Başkanı Mustafa BAŞKAFA, Ulubey Belediye Başkanı Ali Rıza ADA, CHP Dazkırı İlçe Başkanı Önder ŞENYURT, Çevre İl ve İlçelerden gelen İlçe Başkanları, CHP Dazkırı Meclis Üyeleri, Köy ve Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri ve Halkımızın katılımı ile gerçekleştirildi.

Program Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve Aziz şehitlerimiz adına Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız ile başladı. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Önder ŞENYURT açılış konuşmasını yaptı. Ardından Dazkırı Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN “Cumhuriyetin kazanıldığı bu topraklarda Afyonkarahisar’ın Dazkırı İlçesinde Cumhuriyetin kurucusu Cumhuriyet Halk Partisine böyle bir bina kazandırdığı için başta Genel Merkezimiz olmak üzere Milletvekilimiz Burcu Hanıma çok çok teşekkür ediyorum. Ayrıca böylesine güzel bir günde Cumhuriyet Halk Partisinin duayen Genel Başkanı Sayın Deniz BAYKAL’ ın açılışımıza teşrif ettiği içinde kendisine çok çok teşekkür ediyorum.16 Nisanda yaşayacak olduğumuz referandum ile ilgili şunu söylemek istiyorum, evet güçlü olmak için güçlü bir iktidar için biz başkanlık sistemini istiyoruz diyorlar anayasa değişikliği yapıyoruz diyorlar elbette ki 1980 Anayasası sıkıntılı darbeci anayasası olabilir değişmesi gereken maddeler olabilir bizim partimiz buna da katkı sunmak istemiştir. Ama değişiklik yapılmak istenen maddeler ile çok büyük bir güç, kontrolsüz bir güç elde etmek istiyorlar. Hiçbir zaman kontrolsüz güç güç değildir. Onun için bu referandumda ilçem ve ülkemde hayır çıkacağından eminim hayırlısı olsun diyor saygılarımı sunuyorum” dedi.

Daha sonra Eski Genel Başkanımız Deniz BAYKAL “Sevgili Dazkırılar Dazkırı’da bir araya geldiğimiz komşu ilçelerin Antalya’dan Eskişehir’e Isparta’dan Denizli’ye kadar komşu İl ve ilçelerin değerli temsilcileri, Milletvekili arkadaşlarım, Belediye Başkanlarım, Sevgili Muhtarlar ve Sevgili Dazkırı’lılar sizleri en içten dileklerimle selamlıyorum. Bugün Dazkırı’da Cumhuriyet Halk Partisinin İlçe Binasının açılışı vesilesiyle buradayız. Biz siyaset arayışı ve siyaset için burada değiliz bu gün hepimizi ayağa kaldıran, harekete geçiren, koşturan ve bir araya gelmeye sevk eden başka büyük bir ihtiyaç var, o siyasi bir ihtiyaç değil o milli bir ihtiyaçtır. Türkiye’nin bugünü, geleceği, tarihi hepsi bir arada ülkenin varlığı ile ilgili bir konudur. Böyle bir konu dolayısıyla ayaktayız gün bugündür, bugünkü ihmalin telafisi yoktur. Milletin bir talebi olmadığı halde anayasa değişikli lafı ortaya atıldı arkadaşlar bugüne kadar 17 tane anayasa değişikliği yapıldı 17 tanesi hiçbir sorun yaratmadan iyi niyetle Meclis içerisinde değiştirildi ve millete intikal etmedi. Bu önemli anayasa değişikliği millete anlatılmadı ve gösterilmedi. Bu parti işi değil arkadaşlar ben herkesin siyasetine partisine saygı gösteriyorum. Bu Türkiye Cumhuriyet’inin gök kubbesini taşıyan en büyük sütun Meclistir bu yapıyı bozmayalım. 16 Nisanda hayır cevabını milletçe en güzel şekilde verelim hepinize teşekkür ediyorum saygılar ve sevgiler sunuyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Binasının açılışının ardından program sona erdi.

HABER YORUMLARI

Bu Habere Eklenmiş Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum YazHABERLER