DAZKIRI’DA ÇANAKKALE RUHU

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 104.Yıldönümü ve Şehitleri Anma programı ilçemiz Dazkırı’da Atatürk Anıtına çelenk sunularak gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığımızın çelenklerinin sunulmasının ardından Alkim Konferans Salonunda düzenlenen programa geçildi.

Dazkırı Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan programa İlçe Kaymakamı Gökay İÇEN, Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN, Kamu Kurum ve Kuruluş amirleri, siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri, gazilerimiz, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Program akışı, Mustafa Kemal ATATÜRK ve Aziz Şehitlerimiz adına saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Hasan AÇIKGÖZ tarafından yapıldı. “Çanakkale Destanı” adlı video gösterimi yapıldı. Koro ve Şiir dinletisi yapıldı. Daha sonra Çanakkale Kahramanlarına Mektup okundu. Ardından 18 Mart Şehitleri Anma günü konulu resim ve Çanakkale Kahramanlarına konulu mektup yazma yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Seyit Onbaşı Tiyatro gösterimiyle program sona erdi.

HABER YORUMLARI

Bu Habere Eklenmiş Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yaz