DAZKIRI’DA 23 NİSAN COŞKUSU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98’nci yıl dönümü Dazkırı ilçemizde düzenlenen çeşitli tören ve etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Program Mustafa Kemal ATATÜRK ve Aziz Şehitlerimiz adına Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

İlçe Kaymakamımız Mehmet KEKLİKve Dazkırı Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Dazkırı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet KÜÇÜK yaptı.

Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri ‘Türk Çocuğu’ adlı gösterisini sundu. Alkim Ortaokulu öğrencilerinden Sudenaz KUTLUAY ‘Atatürk ve 23 Nisan’ adlı şiirini okudu. Alkim İlkokulu 2. Sınıf öğrencilerinin hazırlamış olduğu Ront Gösterisi ve Alkim Ortaokulu öğrencilerinin Zumba gösterisi izleyenlerin beğenisine sunuldu. İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinin Puzzle gösterisinin ardından Alkim Ortaokulu Öğrencilerinin Halk Oyunu gösterilerini sundu. Cumhuriyet İlkokulundan Ceylin DOĞAN ‘Dünya Çocuk Bayramı ’adlı şiirini okudu. Halk Eğitim Merkezi kursları kapsamında Müzik Öğretmeni Kamile Özge TUNCER tarafından hazırlanan Keman grubu gösterilerini sundu. Çamlık Ortaokulu öğrencileri ise ’Bayrak ’gösterisi ile büyük beğeni topladı.

Tören 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim, şiir yazma ve koşu yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilmesiyle sona erdi.