Dazkırı Belediyesi Gülen Kora Kreş ve Gündüz Bakım Evinin Açılışı

Belediyemiz tarafından Pazaryeri mevkiin de inşa edilen Dazkırı Belediyesi Gülen Kora Kreş ve Gündüz Bakım Evi açılışı çocuk şarkıları eşliğinde palyaçoların yer aldığı balonlarla süslenmiş kreş bahçesinde gerçekleştirildi.

Açılışa;CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve aynı zamanda Milletvekili Adayı BurcuKÖKSAL, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı İsmihan NERGİZ, Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen ÇELİK, Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Olcay ÇOKAR, Odunpazarı Belediyesi Kreş Müdürü Figen ENGİN, Alkim Alkali Kimya A.Ş. Onursal Başkanı Cihat KORA,  KORA Ailesi, Alkim Alkali Kimya A.Ş., Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş, Sodaş Sodyum Sanayi A.Ş.’nin görevde olan ve emekliye ayrılmış üst düzey yöneticileri, siyasi parti temsilcileri,  belediye meclis üyeleri, köy ve mahalle muhtarları çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.

“BİZİM GİBİ KÜÇÜK İLÇELERDE, İLK VE ÖRNEK OLMASI BAKIMINDAN BİZİM İÇİN GURUR VERİCİ”

Açılışta ilk konuşmayı yapan Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN “Sayın;   Milletvekilim, Garnizon komutanım, Belediye Başkanlarım, protokolün değerli üyeleri,çok kıymetli KORA Ailesi, basınımızın güzide mensupları, sevgili hemşerilerim. Gülen Kora Kreş ve Gündüz Bakım Evimizin Açılış törenine hepiniz hoş geldiniz.

 Ülkemizin zor günlerden geçtiği bu zamanda ilçemizde böylesine güzel bir hizmeti gerçekleştirmiş olmanın, buruk mutluluğunu yaşamaktayız.

 İlçemizde gerçekleştirmiş olduğumuz bu hizmet bizim gibi küçük ilçelerde, ilk ve örnek olması bakımından bizim için gurur verici.

 Ayrıca göreve geldiğimiz günden bugüne,  geride bıraktığımız 1.5 yılda yapmış olduğumuz en güzel ve en kutsal hizmet olduğunu düşünüyorum. Yapmış olduğumuz bu hizmetle, ilçemizin büyük bir eksikliğini gidermiş olmakla beraber geleceğimiz olan çocuklarımıza eğitim-öğretim imkanı sağlayıp, ülkemizin geleceğine de katkı sağlamış olmaktayız.” Dedi.

“CİHAT KORA BEYEFENDİNİN,RAHMETLİ EŞİ GÜLEN KORA HANIMEFENDİDEN BAHSEDERKEN BİZE HİSSETTİRMİŞ OLDUĞU DUYGU SELİ HEPİMİZİ ÇOK ETKİLEMİŞTİ.”

Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN Alkim Alkali Kimya A.Ş. Onursal Başkanı Cihat KORA ile yaptığı ilk görüşmesine değinerek konuşmasını sürdürürken “ 2014 Mart ayında görev aldıktan sonra, ilçemizin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla ilçemizde bulunan sanayi kuruluşlarının sahipleriyle görüşme girişimlerimiz olmuş bunun neticesinde ilçemizin ilk sanayi kuruluşu olan Alkim Alkali Kimya Anonim Şirketinin fahri yönetim kurulu başkanı Cihat KORA beyefendi ile görüşmemiz gerçekleşmiştir.

Cihat KORA beyefendiyle ilk görüşmemiz çok samimi ve sıcak bir ortamda olmuş,sohbetimiz esnasında  insani yaklaşımı,hayırseverliği ve tevazu ile herkesin gönlünü kazanan  Cihat KORA beyefendinin rahmetli eşi Gülen KORA hanımefendiden bahsederken bize hissettirmiş olduğu duygu seli hepimizi çok etkilemişti.

  Daha sonra kreşimizin yapımına başladığımızda ilçemize ve ülkemize büyük yatırımlar yapan, yapmış olduğu bu yatırımlar ile ilçemiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamakla beraber, birçok yurttaşımıza istihdam sağlayan bunun yanında elde etmiş olduğu gelirlerle ilçemiz ile birlikte ülkemizin dört bir yanına eğitim kurumları yapan Kora ailesinin hayırsever rahmetli büyüğü Gülen KORA hanımefendinin ismini ilçemizde sonsuza kadar yaşaması için Kora ailesine fikrimizi sunduk; bu düşüncemizi olumlu karşılayıp ayrıca mutluluk duyduklarını belirtmeleri üzerine aldığımız meclis kararı ile kreşimizin ismi Gülen Kora Kreş ve Gündüz Bakım Evi olarak belirlenmiştir.

İlçemize ve ülkemize bu denli katkı sağlayan hayırsever Kora ailesine bir kez desizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.

Saygı değer anne ve babalar, dünyanın en güzel ve en değerli varlıkları olan evlatlarımızı sizler sevgiyle donatmayı hedeflerken, bizler de onlara bu sevgiyi tamamlayacak ve onları hayata hazırlayacak eğitimin temelini vermek için gayret gösteriyoruz. Nitekim çocukların temel eğitimi almada en hızlı öğrenme ve eğitilme çağları 0–6 yaş dönemidir. Böylesine önemli bir dönemde yavrularınızı bizlere güvenerek teslim etmeniz bizim için gurur verici olup, bu  vebali yerine getirmek için gayretle çalıştığımıza emin olmanızı diliyorum.

 Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir; bugünün çocuğunu yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” sözünden yola çıkarak açılışını yapacağımız bu projede emeği geçen Belediye Meclis üyelerimize, belediyemiz personeline ve Eskişehir Odunpazarı Belediyesinin Kreş Müdürü Figen ENGİN hanımefendiye teşekkür eder, kreşimizin Dazkırı halkına hayırlı olmasını temenni ederim.” Diyerek konuşmasını sonlandırdı.

“55 YIL DA ARAMIZDA EN UFAK  İHTİLAFLIK OLUŞMADI, HER ZAMAN DAHA ÇOK GELİŞEREK DOSTLUK VE BERABERLİĞİMİZ BÜYÜDÜ”

Dazkırı Belediyesi Gülen Kora Kreş ve Gündüz Bakım Evi açılış programında konuşan bir diğer isim ise Alkim Alkali Kimya A.Ş. Onursal Başkanı Cihat KORA oldu. Onursal Başkan KORA konuşmasın da

“Bizleri onurlandıran saygı değer Afyon Millet Vekili Burcu KÖKSAL, Dazkırı Belediye Başkanım İsmail TAYLAN, Bozkurt Belediye Başkanım Birsen ÇELİK,  devletimizin ve belediyemizin seçkin yetkilileri, Alkim, Alkim Kağıt ve Sodaş A.Ş lerin çok değerli yetkilileri,beraberliğimden çok mutluluk duyduğum Dazkırı ve Yüreğilli vefakar vatandaşlarımız. Sayın İsmail TAYLAN’ ın ailemiz  ve şahsım hakkında söylediği vecize sözlerle ve sizlerin gösterdiği yakınlıktan dolayı çok duygulandım ve mutluluk duydum.Sayın İsmail TAYLAN bey’ in şahsında hepinize ailemin ve şahsımın teşekkürlerini sunuyor ve hepinizi kucaklıyorum. Alkim olarak, Kora Ailesi olarak 1960 yılında Acıgöl de faaliyete başladık. Aradan 55 yıl geçti. 55 yıl da aramızda en ufak ihtilaflık oluşmadı, her zaman daha çok gelişerek dostluk ve beraberliğimiz büyüdü. Bu kadar uzun süre bazen anne baba evlada darılıyor. Bazen kardeş kardeşe darılıyor. Ama bizim aramızda hiçbir dargınlık oluşmadı, hatta büyük bir aileye dönüştük. Bu arada fabrikaya ilk girenler emekli olduklarında çocuklarını, yöre halkını koydular. Onlar şimdi emekli oldular çocukları,torunları ve yine yöre halkı çalışıyor. Bu böyle devam edecek. Bu tabi ki bizler için bir mutluluk. Şu anda yaptırdığımız okullarda 650 öğrenci devam ediyor. Öğrencilerimiz bizlerin elçileri olmuş oluyor. Her yönüyle çok güzel bir beraberlik yaşıyoruz. “ dedi. KORA; Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN’ a kreş ve gündüz bakım evine rahmetli eşi Gülen KORA’ nın isminin verilmesinden duyduğu hissiyatı dile getirerek teşekkürlerini sundu.

Açılış töreninde yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN Alkim Alkali Kimya A.Ş. Onursal Başkanı Cihat KORA ‘ya ilçemizin eğitim ve kalkınması adına göstermiş oluğu özverili çalışmalarından dolayı Fahri Hemşerilik Berat Belgesi verdi.  Dazkırı Belediyesi GülenKora Kreş ve Gündüz Bakım Evi açılışı kurdele kesilerek gerçekleştirildi.Davetlilerin okul öncesi eğitiminin verileceği kreş ve gündüz bakım evini gezmesinin ardından kreş bahçesinde düzenlenen ikram bölümüne geçildi.

HABER YORUMLARI

Bu Habere Eklenmiş Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yaz