HEMŞEHRİLERİMİZDEN TÜRKÜ ZİYAFETİ

Geçtiğimiz kış aylarında Belediye Başkanımızı ziyaret edip, ilçemizde Müzik Sevenler Grubu oluşturmak istediklerini belirten, Mümtaz KARADAĞ, Ali ÜNEN, Mevlüt MERCAN ve Akarca köy muhtarımız Mustafa TEKER’den oluşan grup Belediye Başkanımızın ilçemiz düğün salonunda çalışacak ortam hazırlanması talimatı ile çalışmalarına başladı. 26 Haziran 2017 bayramın ikinci günü için Türkü Gecesi yapılması kararlaştırılmış ve gerçekleştirilmiştir.

Açılış konuşmasında Belediye Başkanımız; “Değerli hemşehrilerim, öncelikle hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyor, Ramazan Bayramınızı kutluyorum. Dazkırı Müzik Sevenler Topluluğunun düzenlemiş olduğu türkü gecesine hepiniz hoş geldiniz. Dazkırı Belediyesi olarak ilçemizi geliştirmek için projeler üretmeye üretmiş olduğumuz projeleri de hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bunun yanında da ilçemizde sosyal ve kültürel etkinlikleri yapmaya veya yapanlara destek olmaya da gayret gösteriyoruz. Bu akşam da Dazkırı Müzik Sevenler Topluluğunun düzenlemiş olduğu gece için birlikteyiz. Böyle güzel bir gece düzenledikleri için kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyor, medeni cesaretlerinden dolayı hepsini kutluyor, iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

Belediye Başkanımızın konuşmasının ardından grup olarak ve tek tek türkülerini söyleyen Müzik Sevenler Topluluğu, geceyi sürpriz sanatçılar ile de renklendirerek sonlandırdı.