İLÇEMİZDE CUMHURİYETİMİZİN 94. YIL COŞKUSU

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94’üncü yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Dazkırı’da da coşkuyla kutlandı. Belediyemizce ilçemizin cadde ve sokakları Türk bayrağı ve Atatürk Posterleriyle donatıldı. Yine Belediyemiz tarafından kutlama törenine katılan öğrencilere ve halkımıza 1500 adet Türk Bayrağı dağıtıldı.

28 Ekim 2017 Cumartesi günü başlayan kutlama programının ilki Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık Makamı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımız coşkuyla söylenerek al bayrağımız öğrenciler tarafından göndere çekildi.

İkinci program ise; 29 Ekim 2017 Pazar günü Kaymakamlık Makamında İlçe Kaymakamımız Mehmet KEKLİK, protokol üyelerinin ve halkın tebriklerini kabul etti. Ardından Cumhuriyet alanındaki kutlama programına geçildi.

Kırmızı beyaza bürünen tören alanındaki program Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın tüm katılımcılar tarafından söylenmesiyle başladı. Ardından İlçe Kaymakamımız Mehmet KEKLİK ve Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. İlçe Kaymakamımız Mehmet KEKLİK Cumhuriyet Bayramının anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Ahmet Zübeyde Turba Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Kübra IŞIKLAR ‘Atatürk ve Cumhuriyet’ adlı şiiri okudu. Çamlık Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı ‘Karadeniz Zumba’ gösterisi ve Alkim İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı ‘Atam’ adlı gösteri sunuldu. İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Cennet Sude KILINÇ ‘Akdeniz’e Doğru’ adlı şiirini okudu. Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘Bugün Bayram Olsa’ gösterisi büyük alkış aldı. Dazkırı Anadolu Lisesi Kız Folklor grubunun gösterisi törene renk kattı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen okullar arası resim, şiir ve kompozisyon yazma yarışması ile birlikte Cumhuriyet Koşusunda dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamımız Mehmet KEKLİK, Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN, İlçe Jandarma Komutanı Fedat KAZMA, İlçe Emniyet Amir Vekili Ramazan ÖNCÜ ve Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili Serkan GÖKSU tarafından verildi.

Tüm okulların tören geçişinin ardından program sona erdi.

HABER YORUMLARI

Bu Habere Eklenmiş Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yaz