İLÇEMİZİ İSTANBUL’DA TANITTIK

6-10 Eylül tarihleri arasında Afyonkarahisar Marmara Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen Afyonkarahisar Tanıtım ve Turizm Günleri kapsamında Maltepe’de düzenlenen fuara İlçe Kaymakamlığımız ve Belediyemiz olarak ortaklaşa stant açıp katıldık. Belediye Başkanımızın yoğun programından dolayı Meclis Üyemiz Naciye İPEK Başkan Vekili olarak katıldı.

Afyonkarahisar’ı tanıtmak amaçlı düzenlenen organizasyonda biz de ilçemizi tanıtmak amaçlı Halı-Kilim ve Lavanta ürünlerimizle fuarda yer aldık. İstanbul ve çevresinden gelen tüm misafirlerimize hem ilçemizi hem de ürünlerimizi anlatarak “Dazkırı” ismini hafızalara kazıdık.

İstanbul Maltepe sahilinde düzenlenen Afyonkarahisar turizm ve tanıtım günleri ilk gün etkinlikleri ile ziyaretçilere açıldı. Orhangazi Parkında başlayan Afyonkarahisar Tanıtım Günlerinde Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İlçe Kaymakamlıkları, İlçe Belediyeleri, özel sektör temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının stantları yer aldı.

Afyonkarahisar Tanıtım günlerinin resmi açılışı Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Valimiz Mustafa Tutulmaz, Milletvekilleri Hatice Dudu Özkal ve Ali Özkaya, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Vali Yardımcısı Erhan Günay, Kaymakamlar, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımızın katılımı ile 08.09.2017 Cuma günü Saat: 18.30’da gerçekleşti.

Afyonkarahisar'ı şehir dışında tanıtmak adına düzenlenen bu önemli organizasyonun açılışında başta Vali Yardımcısı Erhan Günay olmak üzere İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri hazır bulundular. Açılışa katılanlar açılış sonrasında ilimize özgün ürünlerin yer aldığı stantları gezerek yetkililerden bilgi aldılar.

5 gün süren etkinliklerin ilk gününde Afyonkarahisarlı sanatçıların programı ile Halkoyunu ekiplerinin gösterileri gün boyu devam etti. Her gün ayrı bir konser gerçekleştirilen organizasyonda sanatçılar Behzat Uygur, Ferda Anıl Yarkın, Tayfun, Ferhat Göçer, Sinem, Özgün ve Kutsi sahne aldı.

HABER YORUMLARI

Bu Habere Eklenmiş Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yaz