KADINLAR GÜNÜ DAZKIRI’DA HAFTA GİBİ KUTLANIYOR

İlçemizde Kadınlar Günü 6 Mart Çarşamba günü Belediyemiz Düğün Salonunda kadınlara özel olarak düzenlenen eğlence ile başladı.

Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN açılış konuşmasında; “Sayın kadın Milletvekilim, çok kıymetli hanımefendiler belediyemizce 2. düzenlediğimiz kadınlar günü eğlencemize hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz. Görev süremizin 1. Dönemi olan 5 yılı tamamlamak üzereyiz geride bıraktığımız 5 yıl içerisinde çok çalıştık ilçemizi geliştirmek için birçok projeyi gerçekleştirdik. Elbette böyle özel ve güzel bir gecede bu projeleri anlatmayacağım da kadınlar için yaptığımız projelerden bahsetmek istiyorum. Geçen dönem aday olduğumuzda ilçemiz pazar yerinde kadınlara karanfil dağıtmıştık ve o vesile oldu ki artık ilçemizde birçok kurum birçok insan kadınları hatırlıyor ve kadınlar gününde hediye alıyorlar. Daha sonrasında kadınlarla birlikte sinemaya gittik, Çanakkale’ye geziler düzenledik. Şimdi önümüzdeki hafta nasip olursa 12-13 Mart hatta çok başvurular olduğu için 14 Mart’a da sarkacak Eskişehir gezileri yapacağız. Nasip olursa önümüzdeki dönemde de Ankara, İstanbul, Karadeniz ve Gap Turu gibi ülkemizin görülmeye değer bütün güzel yerlerini siz değerli hanımefendilere gezdirmeye çalışacağız. Biz görevde olduğumuz sürece kadınlara özel projelerimiz de devam edecek. 5 Aralık dünya kadın hakları gününde sosyal medyadan bir paylaşım yapmıştım. Demiştim ki benim en büyük arzum görevimi bir kadın belediye başkanına devretmek. Fakat bu dönem aranızdan bir aday çıkmadı. Onun için siz aranızdan aday çıkarana kadar bu görevi ben sürdüreceğim anlaştık mı ? Bütün samimiyetimle söylüyorum İnşallah bu kutsal görevi bir kadına devretmek bana nasip olur. Hepinizi saygıyla selamlıyor iyi eğlenceler diliyorum “dedi. Afyonkarahisar Milletvekilimiz Sayın Burcu KÖKSAL Kadın Milletvekili olarak programımıza katıldı ve konuşmasında bütün kadınların kadınlar gününü kutladı. Deniz TOPRAK sahne alarak seslendirdiği şarkılar ile bütün kadınlar unutulmaz bir gece yaşadı ve ardından program sona erdi.

7 Mart Perşembe günü ilçemizde Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN, Kadın Belediye Meclis Üyelerimiz ve belediye personelimiz tarafından her eve ve iş yerlerine karanfil dağıtılarak Regaib Kandili ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı.

8 Mart Cuma günü yani bu gün ilçemize kazandırmış olduğumuz bfit Kadınların Sağlıklı Yaşam ve Spor Merkezimizin saat:15:00’da açılışını gerçekleştireceğiz. Kadınlar günü kutlamalarımız önümüzdeki hafta 12-13-14 Mart tarihlerinde Eskişehir gezilerimiz ile devam edecektir. Böylece 6 Mart da başlayan Kadınlar Günü etkinliklerimiz 14 Mart’a kadar devam ederek, günlük kutlamaların dışına çıkılmış olacak.

HABER YORUMLARI

Bu Habere Eklenmiş Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yaz