OKULLARIMIZI YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIRLADIK

4 yıldır olduğu gibi ilçemiz ve köylerimizde bulunan bütün okulların fiziki yapısındaki eksiklikleri, ihtiyaçları ve güvenlik sorunlarını okulların yaz tatiline girmesiyle ortadan kaldırdık. Yapılan işlerden bahsedecek olursak;

Güvenlik eksikliğini gidermek ve artırmak amaçlı; Yüreğil Koralkim İlkokulu ve Ortaokulu, Arıköy İlkokulu, Kızılören İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu ve Alkim Anaokulu’na kamera sistemleri kurularak sorunlarını çözdük.

Kış aylarında beton üzerinde ısınma problemi olan Yüreğil Koralkim Anaokulu, Arıköy Anaokulu, Kızılören Anaokulu, Cumhuriyet İlkokulu (tamirat), İmam Hatip Ortaokul Mesciti, İmam Hatip Lisesi Mescitine laminant parke ve halı eksikliği bulunan Arıköy Anaokulu, Kızılören Anaoklu, Cumhuriyet Anaokulu, İmam Hatip Ortaokul Mescitine halı döşeyerek daha sıcak bir ortamda eğitim görmelerini sağladık.

Gerek iç-dış görünüm gerekse hijyen yönünden Yüreğil Koralkim İlkokulu, Yüreğil Koralkim Ortaokulu, Yüreğil Koralkim Anaokulu, Kızılören İlkokulu, Şerife Memiş Uçar Anaokulu, Çamlık Ortaokulu, İmam Hatip Lisesi, Ahmet Zübeyde Turba Anadolu Lisesi ve yurt binaları yeniden boyanarak güzel bir görünüme kavuşturuldu.

Genel kapsamlar dışında; Yüreğil Koralkim Ortaokuluna Atatürk Büstü, okul kapı korkuluğu, kömürlük ve Yüreğil Koralkim Anaokulunda bulundan pencereler değiştirilerek pvc pencere ve dış kısımlarına korkuluk yapıldı. Arıköy İlkokuluna Projeksiyon kurulumu, oluk değişimi ve Anaokulu kısmına dolap kurulumu ve oyuncak alımı gerçekleştirildi. Kızılören İlkokuluna Bahçe kapısı ve zil sistemi kurulumu yapıldı. Karaağaçkuyusu İlkokulunun istimlak duvarı yapıldı. Cumhuriyet İlkokulunun peyzaj düzenlemesi, tuvaletlerin fayans ve lavabolarının kurulumu yapıldı. Çamlık ortaokuluna taş döşemesi yapıldı. İmam Hatip Ortaokuluna Mescitine avize, öğretmenler odasına mutfak dolabı ve okul bahçesi bank yapıldı. Alkim Ortaokuluna Bahçe peyzaj düzenleme ve taş döşemesi, Oyun sahasının tel değişimi ve tuvaletlerdeki fayanslar değiştirilerek eksiklikleri giderildi. İmam Hatip Lisesinin mescitine avize kurulumu ve okul binasının olukları temizleme işlemi gerçekleştirildi. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçe duvar tadilatı gerçekleştirildi.

Çocuklarımızın güzel bir eğitim alması hijyenik, düzenli ve güvenli bir okuldan geçer düşüncesiyle hareket eden Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN “Elimizden geldiğince tüm kurumlara destek sağlamaktayız, tabi ki okullarımız bunların başında geliyor. Belediye olarak göreve geldiğimizden bugüne çocuklarımıza pozitif ayrımcılık yapmaktayız bu nedenle fırsatlar ve imkanlar ölçüsünde okullarımıza daha fazla özen gösteriyoruz çünkü Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de dediği gibi Gelecek, gençliktedir biz de gençlerimizin daha iyi eğitim almaları için çalışmakta ve geleceğimize yatırım yapmaktayız.” dedi.