TBMM’ nin Kuruluşu ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı 96. Yıl Kutlamaları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Dazkırı’da da coşkuyla kutlandı. Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreninin ardından Cumhuriyet alanında yapılan kutlama, Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz adına saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başladı.

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Adem USLU, Garnizon Komutanı Murat DİRİCAN ve Belediye Başkanımız İsmail TAYLAN öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

Dazkırı Milli Eğitim Müdürü Mehmet KÜÇÜK günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Program akışı Alkim Ortaokul öğrencileri “Kurdela Gösterisi” ve “Bir Resim Yap Çocuğum” isimli şiirli puzzle gösterisi, Alkim İlkokulu öğrencileri ront gösterisi, Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri halk oyunları gösterisi, Çamlık Ortaokulu öğrencileri “Ispanaklı Yumurta” isimli playback gösterisi, Alkim İlkokulu öğrencilerinden Sıla GÜZEL’in “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” isimli şiiri okuması, Çamlık Ortaokulu öğrencileri “Potpori Oyun” sunumu, Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinden Melahat TUĞRAL’ın “23 Nisan” isimli şiiri okuması, Çamlık Ortaokulu öğrencileri “İstiklal Marşı” gösterisi sunumu, İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Cennet Sude KILINÇ’ın “Egemenlik Ulusundur” isimli şiiri okuması, Alkim Ortaokulu öğrencileri “ Jinnastik” gösterisinin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim, şiir yazma ve koşu yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

HABER YORUMLARI

Bu Habere Eklenmiş Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yaz